Okno aluminiowe MB 45

System pod zabudowę wewnętrzną
Okno aluminiowe MB 45

GŁÓWNE ATUTY OKNA

System służący przede wszystkim do wykonywania elementów zabudowy wewnętrznej, ścianek działowych, okien, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, itd.

Głębokość konstrukcji kształtowników wynosi 45mm (ościeżnica), 54 mm (skrzydło).

Zaletą systemu jest możliwość gięcia profili, co umożliwia wykonanie różnego konstrukcji łukowych.

System służący przede wszystkim do wykonywania elementów zabudowy wewnętrznej – różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi – w tym przesuwnych, wahadłowych, automatycznych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, itd. Jest podstawą do rozwiązań specjalnych: przegród i drzwi dymoszczelnych MB-45 oraz drzwi tzw. “wrębowych” MB-45S. Pozwala także na wykonywanie drzwi i przeszkleń zewnętrznych w sytuacjach nie wymagających izolacji termicznej profili.

Profil

  • System stałych oraz wyposażonych w drzwi ścian działowych MB-45 służy do wykonywania wewnętrznych przegród, których cechą charakterystyczną jest to, że elementem nośnym konstrukcji może być szyba hartowana.
  • Ze względu na uniwersalność i duże możliwości w zakresie zabudowy wysokich pomieszczeń system MB-45 dedykowany jest do konstruowania lekkich, a zarazem solidnych ścianek w pomieszczeniach konferencyjnych i biurowych.
  • Powiązany z systemem MB-45 OFFICE istnieje możliwość stosowania różnego typu wypełnień oraz szyb: zarówno pojedynczych jak i zespolonych, o grubościach w zakresie 2 mm – 25 mm. Do tego systemu dedykowane są szczególnie wielkogabarytowe szyby hartowane o grubościach 8, 10 i 12 mm. Są one montowane za pomocą listew i uszczelek przyszybowych.
  • Szczelność zapewniona jest dzięki stosowaniu specjalnych uszczelek z kauczuku syntetycznego EPDM, który gwarantuje odporność na starzenie podczas wieloletniej eksploatacji.
  • Pozwala także na wykonywanie drzwi i przeszkleń zewnętrznych w sytuacjach nie wymagających izolacji termicznej profili.

Szyba

  • Istnieje możliwość stosowania różnego typu wypełnień oraz szyb zarówno pojedynczych jak i zespolonych od 2 mm do 35 mm w skrzydłach okien oraz od 2 mm do 26 mm w oknach stałych i skrzydłach drzwi.

Dodatkowe cechy systemu

  • System jest ściśle powiązany z systemami okienno-drzwiowymi MB-60 i MB-70.
  • Funkcjonalność tej wersji systemu MB-45 pozwala na zmianę aranżacji wnętrza poprzez demontaż połączeń i ponowny ich montaż zmieniając np. kąt zabudowy lub jej funkcje.