Okno drewniane Pro Nordic

Okno w systemie skandynawskim
Okno drewniane PRO Thermo 78

GŁÓWNE ATUTY OKNA

System stolarki okiennej otwierany na zewnątrz stosowany głównie na rynku duńskim, szwedzkim i norweskim

Bardzo ciekawe funkcje dotyczące użyteczności okna.

Oszczędność miejsca wewnątrz pomieszczenia.

Profil

 • Kantówka drewniana, klejona trójwarstwowo, profil standard 112 mm.
 • Współczynnik przenikalności całego okna referencyjnego Uw: 1,3 W/m2K.
 • Dostępne gatunki: sosna łączona, sosna lita, meranti lub dąb, na indywidualne zamówienie: modrzew, świerk oraz inne gatunki.
 • Czterokrotny system malowania (impregnacja, podkład oraz dwukrotnie nawierzchnia). Do naszych okien stosujemy farby akrylowe renomowanych firmy TEKNOS oraz SIGMA.

Okucie

 • Okucia renomowanych skandynawskich firm IPA oraz ASSA.
 • Opcjonalnie dodatki takie jak, blokada w klamce, nawiewnik .
 • Różne opcje otwierania: rozwierne (SIDE HUNG), wychylne (TOP HUNG), obracane w pionie (SIDE SWING PROJECTING) oraz w poziomie (TOP SWING)
 • Możliwość zastosowania w oknie zasuwnicy ze specjalnie dedykowaną odginaną klamką (od wewnątrz) lub zamykania okna na haczyki/kowadełka.

Szyby

 • W standardzie zespolenie 4/16Ar/4, współczynnik U=1.0 W/m2K.
 • Opcjonalnie zespolenie 4/8Kr/4/8Kr/4 współczynnik U=0.7 W/m2K.

Dodatkowe cechy systemu

 • Bardzo dobra szczelność okien (wiatr napierając na skrzydło okienne dociska je do ramy).
 • Dostępne są w wielu różnych opcjach otwierania – w zależności od potrzeb klienta.
 • Mechanizm niektórych typów okien skandynawskich pozwala na obrócenie skrzydła okiennego o 170 stopni, a co za tym idzie czyszczenie zewnętrznej powierzchni okna od wewnątrz.
 • Okna skandynawskie typu szwedzkiego są produkowane również w systemie drewniano- aluminiowym

DOSTĘPNE SYSTEMY

Canopy Stay Window

Okno Canopy stay jest nowoczesnym oknem otwieranym na zewnątrz, w którym skrzydło wychyla się w płaszczyźnie poziomej, a skrzydło w przesuwa się w pionie (ruchoma oś obrotu okna). Ten typ okna jest dziś bardzo powszechny w większości skandynawskich domów jednorodzinnych. Okno to wypiera tradycyjne okno wychylne top hung, ponieważ jest ono bardzo przyjazne dla użytkownika. Skrzydło otwiera się mniej na zewnątrz niż skrzydło top hung, ale takie rozwiązanie zapewnia lepszą wentylację pomieszczenia. Przy otwieraniu skrzydło przesuwa się nieco w dół i w ten sposób zapewnia wentylację również w górnej części okna.

Side Hung Window

Zawiasy dowrębowe są najstarszym, ale wciąż bardzo popularnym rodzajem okuć okiennych. Okna Side Hung są najczęściej montowanymi oknami skandynawskimi. Ponieważ zawias posiada oś obrotu przesuniętą za okno, skrzydło może otwierać na całą szerokość otworu ościeżnicy i - w zależności od zamontowania jej w ścianie - można je wyłożyć równolegle i przylegająco do ściany. Ten typ okna ma często kilka skrzydeł w ościeżnicy. Okno to stosuje się często podczas renowacji starszych budynków oraz nowych domów wybudowanych w tradycyjnym stylu.

Side Swing 90 degrees Window

Okno Side swing 90 jest nowoczesnym typem okna otwieranego na zewnątrz, w którym skrzydło zazwyczaj może być otwierane do 90 ° w płaszczyźnie poziomej. Funkcja ta jest użyteczna w małych oknach o szerokości skrzydła do 900 mm, kiedy nie można oczyścić okna od wewnątrz. Poluzowując śruby montażowe, okna mogą być otwierane do 120 stopni, dzięki czemu są dostępniejsze i łatwiejsze do czyszczenia. Jest to prosty i niezawodny typ okna, co czyni go bardzo popularnym.

Side Swing 180 degrees Window

Okno Side swing 180 to kolejny przykład nowoczesnego okna otwieranego na zewnątrz, gdzie skrzydło można obrócić ok. 170 ° w płaszczyźnie poziomej. Ta funkcja jest użyteczna w mniejszych oknach o szerokości skrzydła do 900 mm. Przy prawie całkowitym obrocie skrzydła w pionowej osi obrotu, bardzo łatwo można takie okno oczyścić od wewnątrz. Obrót skrzydła na zewnątrz ościeżnicy umożliwia również pozostawienie na parapecie wewnętrznym kwiatów i innego wystroju wnętrza. Nie ma również potrzeby rozsuwania firan i zasłon.

Top Hung Window

Okno wychylne na zewnątrz, skrzydło zawiasowane na górnym ramiaku. Jest to tradycyjny skandynawski typ okna, który był stosowany od wielu lat. Dziś tego typu okna są często używane jako okno wentylacji umieszczony ponad innymi, dużymi oknami lub jako zwykłe okna w budynkach technicznych, garażach, suszarniach i innych.

Top Swing 180 degrees Window

Okno Top swing 180 stopni to nowoczesny sposób okna otwierania, gdzie skrzydło można obrócić ok. 170 stopni w płaszczyźnie pionowej. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna, jeśli okno nie może być czyszczone od zewnątrz.